Username:    Password:       Signup |  Forgot Password?
TЪРСИТЕ... ИЛИ ПРЕДЛАГАТЕ
ЦДНА - Динамо Букурещ

Първият успех на български тим в турнира на европейските клубни шампиони. На 17 октомври 1956 година ЦДНА побеждава шампиона на Румъния Динамо (Букурещ). И то как!
       Армейците газят с 8:1 при първото българско участие на български отбор в евротурнир. Надпреварата през 1956-57 година е едва второто издание на предшественика на Шампионската лига - КЕШ, а шампион е Реал (Мадрид).
       Мачът се играе пред 50 хиляди на Националния стадион "Васил Левски", а рефер на мача е югославянинът Васа Стефанович.
       Иван Колев бележи хеттрик (12, 56, 63), по два добавят Димитър Миланов (20, 65) и Панайот Панайотов (36, 66), а Георги Димитров оформя крайното 8:1 в 80-ата минута. Единственият гол за румънците е дело на Георги Бачут в 71-ата минута от дузпа.